http://www.moop.cz/wp-content/gallery/image/nelson_small.jpg
Kniha Oldřicha Prokopa TROJITÝ NELSON svádí k tomu, aby byla přečtena jedním dechem. Má spád, je vtipná, má příběh. Vnímavý čtenář se však chvílemi zastaví a začne přemýšlet. Kolik bolesti a trápení je dost, aby byl život naplněn? Co všechno může potkat člověka, který si opakovaně říká: “Tak, teď už jsem konečně z nejhoršího venku, teď už budu stoupat.” A právě tehdy přicházejí další rány osudu.
Autor nás však místy s lehkým anglickým humorem vystavuje uvědomění si známé a opakovaně opomíjené skutečnosti – v krizi se nejvíce učíme. Jde o knihu o životě a o učení, o překonávání strázní. O schopnosti zvedat se a bojovat. Nevzdat se. Přitom se vyhýbá velkým slovům a nese nás na vlně “běžného” příběhu.
Kniha potřebná proto, abychom věděli, že v krizích nejsme sami a že se dají přežít. Někdy i s úsměvem. Kniha potřebná i proto, abychom si vážili jasných dnů, které nás potkávají a které máme možná tendenci brát jako samozřejmost. A abychom se nehroutili při prvním obláčku, který na chvíli zakryje slunce.
Navíc nelze pominout, že se věnuje konkrétním tématům, která jsou stále aktuální a živá. Mnozí lidé kteří jsou právě teď v kontaktu s některým z nich, v knize naleznou inspiraci a posilu. I dávku humoru, který, jak víme, léčí.
PhDr. Vojtěch Černý, Ph.D.  Rozhovor o knize v Českém rozhlase

Zpět